İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Otizm aile eğitimi programı

Otizm aile eğitim programı, özel eğitimde ailelerin ihtiyaç duyduğu bilgilendirme, geliştirme, farkındalık yaratma ve ailelerin okul dışında yani ev ortamında da çocuklarının eğitimlerinii devam ettirebilmelerini ve çocuğun gelişimini 7-24 her ortamda devam ettirmesine yönelik bir programdır.

Otizm başta olmak üzere ABA terapi, DEHB, dikkat eksikliği,, Hiperaktivite, disleksi gibi pek çok farklılık konusunda aile eğitimleri toplumun en küçük yapı taşı olan aileye rehber olmakla kalmaz aynı zamanda bu farklılıkla boğuşmakta olan çocuklarını da daha iyi anlamak ve yol gösterici olmalarında da aileleri eğitir.

Günümüzde artık farklılıkların çok erken yaşlardaki çocuklarda ve bebeklerde teşhis edilmesiyle tedavi şansının yükselebileceği bilinmektedir. Okul öncesi gibi erken çocukluk dönemini kapsayan bu zaman diliminde Derin Çocuk ülkemizde “Özel Eğitimde Aile Eğitimi” ya da “Otizmde aile eğitimi” gibi konulardaki açığa müdahale ederek ailelere yol gösteriyor.

Özel eğitimde ailelere Otizm ile ilgili makaleler yardımcı olabilir, bunun yanında otizm etkinlikleri, okul-aile işbirliği gibi konularla birlikte otizmde doğlru adımlar atılabilir ve otizmli çocuğu olan ailelerin yaşadığı sorunlar aşılabilir.

Derin Çocuk Aile Akademisi, Özel Eğitim ve aile eğitim programı ile Olumlu pekiştirme konusunda ilk seminerini başlatıyor. İlerleyen günlerde Seminerler sosyal medyadan paylaşılarak , kontenjanlarla sınırlı olmak üzere devam edecek.

Konuyla ilgili detaylı bilgi ve destek talebi için lütfen Derincocuk İstanbul-Bakırköy-Florya şubesiyle iletişime geçiniz.

Derincocuk‘tan sevgilerle …

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonCanlı Destek