istanbul Bakirkoy Florya

Derin Çocuk Otizm Merkezleri – Florya Bakırköy İstanbul

İstanbul Bakırköy ilçesinde Florya Şenlikköy bölgesinde yer alan merkezimizde devam eden eğitimlerimiz; Otizm, Hiperaktivite, Dikkat ve odaklanma çalışmaları, Dil konuşma bozukluğu, Yüzme – Spor – Ergoterapi – Duyu bütünleme etkinlikleri ve ABA davranış terapileri konusunda verilen eğitimleri kapsamaktadır. Derincocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak terapi eğitimlerimize kayıtlar devam ediyor.

Derincocuk Anasayfa

Otizm tanısı konmuş ya da hafif-orta otizm tanısı konmakla birlikte daha hızlı ve etkili çözüm bekleyen çocuklarımız ve aileleri için yoğun ve seanslı Otizm ABA birimimizde, çocuklarımız durumlarına göre tam gün ya da seanslı olarak otizm ile ilgili eğitimlere alınmaktadırlar.

Özellikle 9 yaş altı ya da okul öncesi yaşlarda eğitim vermekteyiz çünkü otizmde bu yaşlar çok kritik olup eğer çok erken yaşlarda müdahale edilebilirse direnç daha az olmakta ve çocuklar çok hızlı gelişebilmektedirler.

Bu sayede okul öncesi yaşlarda dil konuşma, hiperaktivite, dikkat- odaklanma, sosyal, bilişsel-algısal, duyusal güçlükleri olan çocuklarda yapılan terapiler “çocuğun düzeyine göre ve ailenin bu eğitimleri desteklemesine bağlı olarak” çok hızlı sonuç verebilmektedir. Böylelikle çocuklar anaokuluna ya da ilk okula hazır hale getirilerek akran düzeyinde gelişimi sağlanmaya çalışılmakta çocuğun kendi başına bu sorunla baş etmesini öğrenmesi ve aşması hedeflenmektedir.

Otizm, Aba Terapi, Disleksi, DEHB, Hiperaktivite, Ergoterapi, Hidroterapi

Bakırköy Florya Derin Çocuk Erken Müdahale Merkezleri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Atolyelerimiz Basliyor Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği