Okul öncesi çocukluk dönemindeki, otizm risk grubundaki çocuklar için Otizm Kreş Programı.

Okul öncesi çocukların okul çağına gelmeden yaşıtlarını yakalaması ya da pozitif olarak ayrışması için “çocukluk çağı, okul öncesi destek sınıfı” çok önemlidir üstelik eğer çocuğunuzun otizm risk grubunda olduğu düşünülüyorsa sınıf ortamına girmeden okul öncesi kaynaştırma etkinliklerinin ve “Derin Çocuk Otizm Kreş Programı” gibi örnek projelere duyulan gereksinim artmaktadır.

Çocukların karakterlerinin okul öncesi yaşlarda oturduğu düşünülmektedir, bundan dolayı sağlıklı gelişim için anaokulunun önemi günden güne artmaktadır.

Anaokulu çağındaki okul öncesi yaşlardaki çocukların; bilişsel gelişim, dil gelişim, sosyalleşme, işitsel algı, görsel algı, duygusal gelişim, motor gelişim, okul öncesi ritim çalışması, okul öncesi müzik terapi eğitimi, ince motor becerileri, kaba motor becerileri gibi becerilerin gelişimi için desteğe ihtiyacı vardır.

Bunun gibi daha ağırlıklı bireysel eğitimlere ilave olarak, akran etkileşimi gibi sosyalleşme etkinliklerinin etkili kullanımı çocuğun akademik hayatı için elzemdir.

Okul öncesi eğitiminde özellikle üzerinde durulan, Akran etkileşimi, Oyunla öğrenme, Bekleme ve dikkat sürelerinin arttırılması, İnce motor becerileri, Kaba motor becerileri, Davranış kontrolü gibi çalışmalarla sosyal, teknik ve akademik hayata uyumlu bireylerin yetiştirilmesine destek olmak amaçlanmaktadır.

Otizm nedir? Otizmin Nedenleri, Çeşitleri, Otizmli çocuklarda Eğitim tedavisi ve konuşma

12 Maddede Ergoterapi

Disleksi hakkinda bilgiler

Otizm alternatif tedaviler, brokoli, B6 takviyesi, vitamin, mineral, şelasyon, müzik, duyusal terapi, melatonin

Dehb Nedir? Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

İletişim

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir