Ana Okulu Kreş Derin Çocuk Otizm Merkezleri

Otizm Kreş Programı

Okul öncesi çocukluk dönemindeki, otizm risk grubundaki çocuklar için Otizm Kreş Programı.

Okul öncesi çocukların okul çağına gelmeden yaşıtlarını yakalaması ya da pozitif olarak ayrışması için “çocukluk çağı, okul öncesi destek sınıfı” çok önemlidir üstelik eğer çocuğunuzun otizm risk grubunda olduğu düşünülüyorsa sınıf ortamına girmeden okul öncesi kaynaştırma etkinliklerinin ve “Derin Çocuk Otizm Kreş Programı” gibi örnek projelere duyulan gereksinim artmaktadır.

Çocukların karakterlerinin okul öncesi yaşlarda oturduğu düşünülmektedir, bundan dolayı sağlıklı gelişim için anaokulunun önemi günden güne artmaktadır.

Anaokulu çağındaki okul öncesi yaşlardaki çocukların; bilişsel gelişim, dil gelişim, sosyalleşme, işitsel algı, görsel algı, duygusal gelişim, motor gelişim, okul öncesi ritim çalışması, okul öncesi müzik terapi eğitimi, ince motor becerileri, kaba motor becerileri gibi becerilerin gelişimi için desteğe ihtiyacı vardır.

Bunun gibi daha ağırlıklı bireysel eğitimlere ilave olarak, akran etkileşimi gibi sosyalleşme etkinliklerinin etkili kullanımı çocuğun akademik hayatı için elzemdir.

Okul öncesi eğitiminde özellikle üzerinde durulan, Akran etkileşimi, Oyunla öğrenme, Bekleme ve dikkat sürelerinin arttırılması, İnce motor becerileri, Kaba motor becerileri, Davranış kontrolü gibi çalışmalarla sosyal, teknik ve akademik hayata uyumlu bireylerin yetiştirilmesine destek olmak amaçlanmaktadır.

İletişim

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Atolyelerimiz Basliyor Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği