Anaokulu, Kres, Okul Oncesi, Derincocuk

Anaokulu Kreş Derincocuk

Anaokulu yani kreş, okul öncesi çocukların okul çağına gelmeden yaşıtlarını yakalaması ya da pozitif olarak ayrışması için “çocukluk çağı, okul öncesi destek sınıfı” olarak kabul edilmektedir. Çocukların ilerleyen yaşlardaki karakterleri okul öncesi yaşlarda genellikle oturmaktadır bundan dolayı sağlıklı gelişimi için, anaokulunun önemi günden güne artmaktadır.

Anaokulu çağındaki okul öncesi yaşlardaki çocukların; bilişsel gelişim, dil gelişim, sosyalleşme, algı geliştirme çalışmalarıyla işitsel algı, görsel algı, duygusal gelişim, motor gelişim, okul öncesi ritim çalışması, okul öncesi müzik terapi eğitimi, ince motor becerileri, kaba motor becerileri gibi becerilerin gelişimi için desteğe ihtiyacı vardır.

Okul öncesi eğitiminde özellikle üzerinde durulan, okul öncesi boyama etkinlikleri, okul öncesi drama etkinlikleri, yaratıcı drama, duygusal gelişim, doğaçlama, okul öncesi ritim çalışması gibi çalışmalarla çocukların sosyal ve teknik zekalarının gelişimi desteklenmeye çalışılır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği