Hidroterapi su terapisi havuz rehabilitasyonu derincocuk

Hidroterapi su terapisi

Hidroterapi su terapisi tedavisi; Kapalı ısıtmalı havuzumuzdaki uzman eğitmenler ve yüzme hocalarımız eşliğinde yapılan bir çeşit terapi yöntemidir. Hidroterapi yani su terapisi; Fiziksel motor çalışmaları, kaba motor becerilerinin geliştirilmesi, Otizm, DEHB, Down sendromu, serebral palsi vs. gibi fizik tedavi ihtiyacı olan bireylerin hareket kabiliyetlerinin desteklenmesi için kullanılabilmektedir.

Eğer kullanılmak istenirse ABA Terapi destek çalışmasına yardımcıdır çünkü çocuktaki aşırı hareketi ve çocuktaki enerjinin doğru noktalara kanalize edilebilmesini sağlamaktadır. Hidroterapi yöntemlerini uyguladığımız, küçük çocuklar için “10 x 4” metrelik ve 1,5 metre derinliğe sahip “ısıtmalı kapalı havuzumuzda” yaz-kış yüzme dersleri ve hareket egzersizi etkinlikleri yapılmaktadır.

Hidroterapi başka adlandırmalarla kullanılabilir; su terapisi, aquaterapi, akuatik rehabilitasyon çalışmaları, akuatik terapi, akuaterapi, hydrotherapy, havuz rehabilitasyonu, havuz tedavisi bunlardan bazılarıdır.

Hidroterapi çalışmalarında, kaba motor becerilerinin gelişimi etkinlikleri, ince motor becerileri gelişimi etkinliklerine destek olarak başarılı sonuçlar alınabilmektedir, çünkü suyun kaldırma kuvveti hareketlerin daha başarılı uygulanmasında kaslara yardımcıdır.

Bilgi için Derincocuk ile iletişime geçebilirsiniz.

2 thoughts on “Hidroterapi su terapisi”

    1. Geçmiş olsun Gülşah Hanım canlı destek numaramızdan doğrudan Özel Eğitim Uzmanı Eğitmenimizle görüşebilir, okulumuzu ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Derin Çocuk’tan sevgilerle…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonCanlı Destek