Hidroterapi su terapisi havuz rehabilitasyonu derincocuk

Hidroterapi su terapisi

içindekiler

Hidroterapi nedir

Hidroterapi faydaları nelerdir

Hidroterapi su terapisi tedavisi; Kapalı ısıtmalı havuzumuzdaki uzman eğitmenler ve yüzme hocalarımız eşliğinde yapılan terapi yöntemidir. Hidroterapi yani su terapisi; Kaba motor becerilerinin geliştirilmesi, Otizm, DEHB, Down sendromu gibi enerjisini kontrol etmekte zorlanan okul öncesi yaşlardaki çocuklarda özellikle çok yararlı olmaktadır.

Suyun iyileştirici gücüyle çocuklar motor becerilerini geliştirirken suyun içinde spor yapıyorlar bu sayede yapılan diğer duyu bütünleme aktivitelerine ek olarak “ABA terapi, dil konuşma, dikkat odaklanma” çalışmalarına da destekleyici bir terapi olarak yüzme eğitimleri öne çıkıyor.

ABA Terapi destek çalışmasına yardımcıdır çünkü çocuktaki aşırı hareketi ve çocuktaki enerjinin doğru noktalara kanalize edilebilmesini sağlamaktadır. Hidroterapi yöntemlerini uyguladığımız, küçük çocuklar için “10 x 4” metrelik ve 1,5 metre derinliğe sahip “ısıtmalı kapalı havuzumuzda” yaz-kış yüzme dersleri ve hareket-egzersiz etkinlikleriyle birlikte eş zamanlı devam etmektedirler.

Yüzme eğitimleri kapalı ısıtmalı havuzda verildiğinden rahatlatıcı bir etki göstermektedir ayrıca; su terapisi, aquaterapi, akuatik rehabilitasyon çalışmaları, akuatik terapi, akuaterapi, hydrotherapy, havuz rehabilitasyonu, havuz tedavisi gibi farklı isimlendirmeleri de bulunmaktadır.

Hidroterapi çalışmalarında, kaba motor beceriler, ince motor beceriler gibi vücudun çeşitli kasları eşzamanlı çalışmaktadır. Bu sayede çocuğun fiziksel, bilişsel, algısal, psikolojik ve duyusal gelişimi daha verimli bir şekilde şekil verilmeye müsait bir hale gelmektedir. Böylelikle ABA Terapi davranış eğitimleri konusunda ergoterapi etkinliklerine ilave olarak ekstra bir yardımcı olarak tarif edilebilmektedir.

Bilgi için Derincocuk ile iletişime geçebilirsiniz.

Anasayfa

2 thoughts on “Hidroterapi su terapisi”

    1. Geçmiş olsun Gülşah Hanım canlı destek hattından Özel Eğitim Uzmanımızla doğrudan görüşebilir ya da dilerseniz okulumuzu ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Derin Çocuk’tan sevgilerle…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Atolyelerimiz Basliyor Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği
Çocuklar yüzme etkinliği