Derincocuk konum iletişim

Çocuk Sineması, Drama Tiyatro Salonu

Çocuk sineması ve drama salonu olarak oluşturulmuş bu özel birimimizde çocukların görsel, işitsel, sanatsal, ve bilişsel olarak kapalı bir ortamda uyaranlara maruz kalarak algılarının geliştirilmesi amaçlanmıştır. Çocuğun dış uyaranlardan bağımsız olduğu bu sinama ve tiyatro salonunda , uzmanların çalışmak istedikleri alanlara yönelik eğitimler verilmektedir.

Çocuk sineması ve drama tiyatro salonu aslında her okulda bulunması gereken çocuğu zihinsel, sosyal kapasitesine olumlu yansıyacak önemli bir alandır. Bu alanda sinama gösterileri, tiyatro oyunları, yaratıcı drama gösterileri, okul öncesi oyunlar, kukla okul öncesi etkinlikleri, müzik terapisi çalışmalarının sonucu olarak çocuklarda bazı bilişsel, zihinsel, okul öncesi iletişim, dil gelişimi ve sosyal gelişim amaçlanmaktadır.

Sanatsal etkinlikleri destekleyici olan çocuk sineması çalışmalarında okul öncesi eğitimlerin ve etkinliklerin pekiştirilmesi, sinema gösterileri, doğaçlama tiyatro , kukla gösterileri ve müzik gösterileri planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir