Çocuk Sineması Drama Tiyatro Salonu

Cocuk tiyatosu, yaratici drama eğitimi, derincocuk

Çocuk sineması ve drama salonu olarak oluşturulmuş bu özel birimimizde çocukların görsel, işitsel, sanatsal, ve bilişsel olarak kapalı bir ortamda uyaranlara maruz kalarak algılarının geliştirilmesi amaçlanmıştır. Çocuğun dış uyaranlardan bağımsız olduğu bu sinama ve tiyatro salonunda , uzmanların çalışmak istedikleri alanlara yönelik eğitimler verilmektedir.

Çocuk sineması ve drama tiyatro salonu aslında her okulda bulunması gereken çocuğu zihinsel, sosyal kapasitesine olumlu yansıyacak önemli bir alandır. Bu alanda sinama gösterileri, tiyatro oyunları, yaratıcı drama gösterileri, okul öncesi oyunlar, kukla okul öncesi etkinlikleri, müzik terapisi çalışmalarının sonucu olarak çocuklarda bazı bilişsel, zihinsel, okul öncesi iletişim, dil gelişimi ve sosyal gelişim amaçlanmaktadır.

Sanatsal etkinlikleri destekleyici olan çocuk sineması çalışmalarında okul öncesi eğitimlerin ve etkinliklerin pekiştirilmesi, sinema gösterileri, doğaçlama tiyatro , kukla gösterileri ve müzik gösterileri planlanıyor.

Otizm nedir? Otizmin Nedenleri, Çeşitleri, Otizmli çocuklarda Eğitim tedavisi ve konuşma

12 Maddede Ergoterapi

Disleksi hakkinda bilgiler

Otizm alternatif tedaviler, brokoli, B6 takviyesi, vitamin, mineral, şelasyon, müzik, duyusal terapi, melatonin

Dehb Nedir? Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal etkileşim becerileri Çocuklar için Duyusal masaj el göz denge koordinasyon ve ortak dikkat becerileri Oyun Atolyelerimiz Basliyor