Glifosat Otizm iliskisi

Otizm Saglikli Beslenme Glifosat

Glifosat otizm ilişkisi hakkında “MIT Üniversitesinden Dr. Sniff ile yapılan bu söyleşi ve çalışmada” glilfosatın bağırsak yapısındaki geçirgenliği arttırdığı ve özellikle bizim üzerinde durduğumuz Otizmli, DEHB, Hiperaktif çocuklarda yol açmış olabileceği sorunlar üzerinedir.

GDO’lu olmasa da organik üretim prosedürü takip edilmeden aşırı tarım ilaçlaması yapılarak üretim yapılan bazı ürünlerde(Buğday, nohut, mercimek, çavdar ve yulaf) bağırsaktaki yapıyı bozan devamında mitokondri gibi çeşitli işleyiş mekanizmalarını bozan bunun sonucunda da davranışları etkileyen Otizm gibi pek çok farklılığa yol açabileceğine dair iddiada bulunan bu söyleşiyi gelin hep birlikte okuyalım.

Glifosat Nedir

Glifosat Avrupa Gıda Güvenliği Ajansı‘nın kendi belgelerinde izah ettiği gibi on yıllardır tarım ilacı olarak kullanılan bir bileşendir.

Glifosat özellikleri

 • Glifosat, bitkileri kontrol etmek için kullanılır bu da bir herbisit olduğu anlamına gelir
 • Glifosat, hem dünya çapında hem de AB’de en sık kullanılan herbisittir ve onlarca yıldır kullanılmaktadır
 • Glifosat, son yıllarda Üye Devletler, Avrupa Kimyasallar Ajansı (ECHA) ve Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi Glifosat bazlı pestisitler tarımda, bahçecilikte ve bazı ekili olmayan alanlarda herbisit olarak kullanılır
 • Öncelikle ekili ürünlerle rekabet eden veya başka nedenlerle (örneğin demiryolu raylarında)sorun yaratan yabani otlarla mücadele etmek için kullanılırlar.
 • Genellikle yabani otları kontrol etmek için ekinler ekilmeden önce uygulanırlar ve bu nedenle rakip bitkileri ortadan kaldırarak ekinlerin daha iyi büyümesini kolaylaştırırlar
 • Bu, çiftçilik makinelerinin (“sıfır toprak işleme” tarımı) kullanılması ihtiyacını ortadan kaldırır veya en aza indirir, böylece toprak erozyonunu ve karbon emisyonlarını azaltır
 • Glifosat ayrıca, bitki büyümesini ve olgunlaşmasını düzenleyerek daha iyi hasadı kolaylaştırmak için hasat öncesi bir muamele olarak daha az ölçüde kullanılır

Glifosat Otizm ilişkisi Sağlığınızı Nasıl Yok Eder?

Toksik miras olarak adlandırılan tahminler, herkesin her yıl yaklaşık yarım kilo tükettiğini gösteriyor. Bağırsaklarınızı ve otoimmünitenizi etkiler, kollajeni bozar, vasküler sisteminizi tahrip eder ve artan otizm ve çölyak hastalığı(Belli bir besine alerji ya da aşırı duyarlılık) oranlarından sorumludur.

Glifosat çok etkili bir metal şelatördür. Bu da bağırsak mikroplarınızı bozar çünkü mikroplara mineralleri ulaşılamaz hale getirir. Bağırsak mikroplarınızın bu minerallere ihtiyacı vardır, çünkü enzimleri düzgün çalışması için onlara bağlıdır

Çölyak hastalığındaki zaman içindeki artış ile çölyak hastalığında birincil suçlu olan buğdayda glifosat kullanımındaki artış arasında güçlü bir ilişki vardır

Glifosat, kısmen bazı aşılarda adjuvan olarak kullanılan alüminyuma çok etkili bir şekilde bağlandığı için aşıların olumsuz etkilerini kötüleştirebilir. Alüminyum adjuvan içermeyen canlı virüs aşılarının da glifosat ile kontamine olduğu bulunmuştur

Yulaf, buğday, arpa ve nohut ve mercimek gibi baklagiller gibi GDO’LU olmayan ürünlerde bile “glifosat” çok yüksek olma eğilimindedir, çünkü bu ürünlere kurutma işlemini hızlandırmak için kurutucu olarak hasattan hemen önce glifosat püskürtülür

Glifosat ayrıca hem bitkilerde hem de mikroplarda shikimate yolunu bozar ve faydalı mikroplar özellikle glifosata duyarlıdır

MIT‘de(Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) kıdemli bir araştırma bilimcisi olan Ph. D. Stephanie Seneff, “Toksik Miras: Yabani Ot Öldürücü Glifosatın Sağlığımızı ve Çevremizi Nasıl Tahrip Ettiği” adlı yeni bir kitap yayınladı — şüphesiz glifosat hakkında yazılmış en iyi kitap, Roundup’taki aktif bileşen ve diğer birçok toksik herbisitleri hakkında olanıdır.

Son on yıldır sevgi ve emekle oluşturulan bu kitapta Seneff, glifosatın insanlık için nasıl ve neden varoluşsal bir tehdit oluşturduğunu ve sağlığınıza ve ailenizin sağlığına önem veriyorsanız bundan kaçınmanın neden bu kadar önemli olduğunu açıklıyor.

Seneff,” Glifosat hakkında yapabileceğim her şeyi öğrenmek on yıl oldu ” diyor. “Bunu ilk duyduğumda temelde yaptığım her şeyi bıraktım çünkü otizm salgınının cevabını bulduğumdan çok emindim. Bu aradığım şeydi. 2012’de Don Huber tarafından iki saatlik bir konferans duydum ve odağımı tamamen değiştirdi.

Çok karmaşık bir hastalık olan otizmin belirtilerini zaten anladım — birçok bağırsak problemi ve mineral sorunu-ve hepsi onun dersiyle bir araya geldi. Bir gecede bulabildiğim tüm belgeleri incelemeye başladım.

Bundan kısa bir süre sonra farelerde yapılan deneyde ömrü boyunca çok düşük dozlarda glifosatın çok fazla hasara neden olabileceğini gösteren bir Fransız toksikolog olan Séralini tarafından yayınlanan makaleye rastladım.

Çok yavaş bir ilerleme ki Bu kitabımda vurguladığım bir şey. Bağırsak sistemini bozan glikofosatla ilgili en büyük sorun bunun insan sağlığını bozabileceğine dair şüphelerdir çünkü kolaylıkla göz ardı edilebilir ve çok yavaş etki gösterir. Şeker hastalığımız, obezitemiz, otizmimiz, Alzheimer’ımız var bu hastalıkların hepsinin bağırsaktan kaynaklandığını kabullenmek zor.

Mikroplar, glifosat ile etkileşime giriyor ve daha sonra bağırsak, nörolojik hastalıklar ve artrit de dahil olmak üzere birçok hastalık için merkezi bir başlangıç noktası haline geliyor. Yani, bağırsağın ve glifosatın bozulmasının tam olarak gördüğümüz şeylere neden olabileceğini görüyorsunuz.”

Ortak Ürünlerde Glifosat Kontaminasyonu

Glifosata girmeden önce, Seneff beş yılını aşıların potansiyel toksisitelerine odaklanarak geçirdi. Hala aşıların otizm de dahil olmak üzere gördüğümüz kronik hastalıklarda rol oynayabileceğine inanıyor.

Bununla birlikte, glifosat aslında daha önemli bir rol oynayabilir. Seneff, kısmen bazı aşılarda adjuvan olarak kullanılan alüminyuma çok etkili bir şekilde bağlandığı için aşıların neden olduğu hasara katkıda bulunduğuna ve daha da kötüleştirdiğine inanmaktadır. Büyük ihtimalle de birçok zehirli metalleri bağlar.

Teori, glifosat molekülleri ile sarılarak, metallerin vücudunuzdaki çeşitli engellere daha kolay nüfuz edebilmesidir. Bunun nedeni, glifosatın bağırsak bariyeriniz ve kan-beyin bariyeriniz gibi bu bariyerlerin daha gözenekli hale gelmesine neden olmasıdır. Ve sızdıran bağırsak veya sızdıran beyin içeri girdiğinde, zehirli metaller glifosat ile birlikte tetiklenir.

İlginç bir şekilde, bir halk sağlığı araştırma bilimcisi olan Anthony Samsel ve Amerika’daki Moms’ın kurucusu ve direktörü Zen Honeycutt, alüminyum adjuvan içermeyen canlı virüs aşılarında da bağımsız olarak glifosat kontaminasyonu bulmuşlardır.

Seneff, glifosatın birçok ilaçta, özellikle de genetik mühendisliği E. coli veya maya tarafından üretilen ilaçlarda kirletici olabileceğinden şüpheleniyor ardından daha sonra uterus astarınızdan emilebilecek ölçüde glifosat buldular.

Seneff ayrıca glifosat, kanola ve soya fasulyesi yağı gibi birçok bitkisel bazlı yağda bulunduğundan, yağların sağlığa etkilerini karşılaştıran çalışmaların, glifosatın etkilerini asla düşünmedikleri için hataya düşebileceğini varsaymaktadır. İlginç bir şekilde, yağda çözünmese de, glifosat hala yağlare girebilir (Az önce bahsedilen bitkisel yağlarda bulunur).

Samsel, glifosatın bir fosfat analoğu gibi davrandığından şüphelenir, çünkü bir fosfonat ünitesine sahiptir ve yağların fosfatları (fosfolipitler) vardır. Bu şu anda araştırdığı bir şey, bu yüzden eninde sonunda bu mekanizma hakkında daha fazla şey öğrenebiliriz.

Glifosat ve Çölyak Hastalığında Artış

Kitabında Seneff, 70’lerin ortalarında piyasaya sürülmesinden bu yana glifosat kullanımındaki çarpıcı artışı ayrıntılarıyla anlatıyor. Tahminler, Amerika’daki her erkek, kadın ve çocuğun diyetleri boyunca yılda 1 kilo glifosat tükettiğini gösteriyor ki bu şaşırtıcı bir miktar. GDO olmayan birçok ürünün en yüksek glifosat seviyelerinden bazılarına sahip olduğu gösterildiğinden, GDO olmayan ürünleri satın almak bile yeterli değildir.

“Zaman içinde çölyak hastalığındaki artış ile buğdayda glifosat kullanımındaki artış arasında güçlü bir ilişki var … Bu mantıklı çünkü buğday çölyak hastalığının kaynağıdır.(Stephanie Seneff)
Yulaf, buğday, arpa ve nohut ve mercimek gibi baklagiller glifosatta çok yüksek olma eğilimindedir, çünkü bu ürünlere kurutma işlemini hızlandırmak için kurutucu olarak hasattan hemen önce glifosat püskürtülür.

Seneff,” Çölyak hastalığındaki salgının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum ” diyor. “Samsel ve ben bunun üzerine bir makale yazdık. Çölyak hastalığının zaman içindeki artışı ile buğdayda, özellikle buğdayda glifosat kullanımındaki artış arasında güçlü bir ilişki olduğunu gösterdik. Çölyak hastalığının kaynağı buğday olduğu için buğdayla diğer ürünlere göre çok daha iyi eşleşir, bu mantıklıdır.”

Glifosat içerek intihar etmeye çalışan Amerikalı bir kadının bir vaka çalışması, kimyasalın bazı etkilerini ortaya koymaktadır. Felçli bir bağırsak geliştirmişti ve bu, düşük dereceli bir ölçekte birçok kişiye olan şey olabilir. Özünde, insanların bağırsakları diyetteki glifosat tarafından yarı felç olur ve bu da ince bağırsak bakteriyel aşırı büyümesine (SIBO) neden olur.

Bakteriler üst bağırsakta iltihaplanmaya başlar, çünkü peristalsis düzgün çalışmaz, bu nedenle yiyecek kalıntıları sıkışır. Glifosatın beyinde biriktiği de gösterilmiştir ve deneysel hayvan çalışmaları beyindeki aşırı glutamat nedeniyle nöro eksitotoksisiteye neden olduğunu göstermektedir. Seneff, bu da “kesinlikle otizmle bağlantılı” diyor.

Seneff, kitabında kükürtün optimal sağlık için önemini, sülfat eksikliğinin otizmle nasıl bağlantılı olduğunu ve glifosatın sülfat eksikliğine nasıl neden olabileceğini de tartışıyor.

Glifosat Bağırsaklarınızı ve Otoimmünitenizi Nasıl Etkiler?

Glifosatı bu kadar toksik yapan şeyin bir kısmı, çok etkili bir metal şelatörü olmasıyla ilgilidir. Metalleri ve mineralleri çok iyi bağlar. Örneğin, glifosat, alüminyumun şelatlanmasında, ağır metal şelasyon işleminde kullanılan bir şelatlama maddesi olan edta’dan milyonlarca kat daha etkilidir.

Bu da bağırsaktaki faydalı organizmaları bozar çünkü organizmalara mineralleri ulaşılamaz hale getirir. Bağırsak mikroplarınızın minerallere ihtiyacı vardır, çünkü enzimlerin düzgün çalışması onlara bağlıdır. Glifosat ayrıca hem bitkilerde hem de bakterilerde shikimate yolunu bozar ve faydalı bakteriler özellikle glifosata duyarlıdır.

Lactobacillus bakterileri bağırsaklarınızda öldürüldüğünde, glüten ve kazeini (süt proteini) sindirme kabiliyetiniz bozulur, çünkü bu bakteri vücudunuzun sahip olmadığı, glüten ve kazeinde bulunan bir amino asit olan prolini parçalama konusunda uzmanlaşmış birkaç enzim taşır. Bu da sonunda otoimmün sorunlara yol açabilir. Seneff açıklıyor:

“Bugünlerde glüten ve kazeine karşı tüm bu alerjilerimiz, tüm bu farklı gıda hassasiyetlerimiz var ve bence bunun nedeni laktobasillerin öldürülmesidir. Artık o proteinlerin sindirimini destekleyemiyorlar. Sonra protein yapışır, peptit dizisi ve bağışıklık reaksiyonuna yani alerjiye neden olan şey budur.

Daha sonra molekülerden taklit yoluyla otoimmün bir saldırı alabilirsiniz — antikor bir insan proteinini yanlış tanır çünkü duyarlı hale geldikleri glüten parçasına benziyor, bu yüzden bunun yerine bir insan proteinine saldırıyorlar.”

Glifosat Zararlı Yağları Daha Da Tehlikeli Hale Getirir

İlginç bir şekilde, glifosat ayrıca omega-6 yağ linoleik asidin (LA) neden olduğu zarara da katkıda bulunabilir. LA, ağrıyı hafifleten endojen bir kanabinoid içine metabolize olan araşidonik aside metabolize edilir. Bu dönüşümü gerçekleştiren enzim, glifosat tarafından bozulan sitokrom P450(CYP) enzimidir.

Seneff, araşidonik asidin, araşidonik asidi, enflamatuar bir yanıtı açan sinyal molekülleri olarak işlev gören lökotrienler gibi aşırı immünojenik ürünlere dönüştüren enzimler yoluyla yönlendirildiğinden şüpheleniyor. Bu sinyal molekülleri için genel bir terim prostaglandinlerdir. O açıklıyor:

“Lökotrienler, gördüğümüz tüm kronik ağrılara (romatoid artrit, eklem ve kemik ağrısı ve hatta muhtemelen beyinle ilgili sorunlara, belki de baş ağrılarına) neden olduğu için haklı olarak suçlanıyor.

Enflamasyonla bağlantılı olarak yaşadığımız tüm farklı ağrı türleri, sitokrom P450 enzimlerinin araşidonik asidi endojen kanaboid haline dönüştürme yeteneğini bloke etmesinin bir sonucu olabilir. Bunun yerine, tüm bu hasara neden olan bu sinyal moleküllerine doğru yönlendirilir.”

Bunun üzerine, linoleik asidin, oksitlendiğinde, hücre zarlarına, mitokondriye, kök hücrelere ve DNA’ya doğrudan oksidatif stres hasarına neden olan 4HNE gibi oldukça toksik serbest radikallere dönüşür. Mitokondrinizde, enerji metabolizması sisteminizin kapanmasına neden olan ve yağ dokusunda bir artışa neden olan bir geri besleme döngüsü oluşur. Tercüme: Aşırı linoleik asit, karın yağının birikmesine neden olur.

Glifosat Biyolojik Bir Toksindir

Shikimate yolu üzerindeki etkisi, glifosatın insanlarda biyolojik zarara neden olduğu kilit bir mekanizmadır. İnsan vücudunun bu yolu yoktur — Monsanto tarafından glifosatın güvenliğini tartışmak için kullanılan bir semboldür. Ama vücudundaki bakterilerde var. Araştırmalar, bağırsaklarınızdaki bakterilerin yarısından fazlasının ortalama olarak shikimate yoluna sahip olduğunu ve bu nedenle glifosat tarafından yok edilebileceğini göstermiştir.

Bunlar, vücudunuzun tüm proteinlerine giren önemli kodlayıcı amino asitler olan aromatik amino asitler triptofan, tirozin ve fenilalanini üretmek için şikimate yolunu kullanan laktobasil ve bifidobakterileri içerir. Protein sentezi için kesinlikle gereklidirler ve vücudunuz bu amino asitlerin yeterli miktarlarını üretmek için diyetinize ve bağırsak bakterilerinize güvenmelidir, çünkü vücudunuz bunları başka bir şekilde üretemez.

Bağırsak bakterileriniz zarar gördüğünde, triptofan, tirozin ve fenilalanin eksikliğine neden olabilir. Bu amino asitler aynı zamanda diğer birçok önemli biyolojik olarak aktif molekülün öncüsüdür. Örneğin, triptofan melatonin ve serotoninin öncüsüdür. Tirozin, tiroid hormonu, dopamin ve adrenalinin öncüsüdür.

Seneff,” Bunların hepsi beyin davranışını kontrol eden ve davranış ve ruh halini düzenleyen gerçekten çok önemli hormonlardır ” diyor. “Serotonin eksikliği depresyonla bağlantılıdır ve depresyonla ilgili bir salgın var. Bence orada doğrudan bir bağlantı var. Ayrıca, bazı B vitaminleri, tiamin (B1), riboflavin (B2) ve niasin (B3) dahil olmak üzere shikimate yolunu düzenler …

Bu noktada özellikle belirtmekte fayda var ki otizm ve hiperaktivite sorunlarından müzdarip çocukların hormon düzeylerinde bazı farklılıklar olduğu belirtilmektedir.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için tiamine ihtiyacınız var. Çok fazla tiamininiz yoksa, sağlıklı bir bağışıklık tepkisi oluşturamazsınız. Bu yüzden septik protokollerin bir parçasıdır. Bağırsak mikroflorasındaki shikimate yolunu bozan glifosata maruz kalma ile onu mahvediyorsanız, büyük bir probleminiz var demektir.”

Glisin, Glifosatın Olumsuz Etkilerini Önlemeye Yardımcı Olabilir

Glifosat yükünüzü düşürmenize yardımcı olabilecek basit bir çare, bir glisin takviyesi almaktır. Seneff’in açıkladığı gibi, glifosatın şikimat yolunu bozma şekli, “EPSB” sentaz adı verilen bir enzimi etkilemektir. Bu enzim fosfoenolpiruvat (PEP) adı verilen bir moleküle bağlanır. Bu isimdeki “fosfo” fosfat anlamına gelir.

SPSB sentazının Pep’e bağlandığı yerde bir glisin molekülü vardır. Enzimde yüksek oranda korunmuş bir glisindir. Bu glisin çok benzer bir amino asit olan alanin ile değiştirilirse, SPSB sentaz enzimi glifosata tamamen duyarsız hale gelir.

Seneff,” Yani, siyah ya da beyaz —orada bir glisin var, bu durumda glifosata inanılmaz derecede duyarlı ya da alanin oluşur, bu durumda tamamen duyarsızlaşır ” diyor.

Bu arada, tarım bilimcileri glifosata dirençli GDO mahsullerini bu şekilde yaratıyorlar. Glisin molekülünü alanine dönüştürürler, böylece bitkiyi glifosata karşı geçirimsiz hale getirirler.

Glifosat sisteminize girdiğinde, glisin molekülünün yerini alabilir. Benzer olsa da (glifosattaki “gly” glisin anlamına gelir) aynı değildir ve glisin ile aynı şekilde çalışmaz. Bu nedenle, bu değiştirme birçok soruna neden olur.

Bir glisin takviyesi alarak, bu glisin yuvalarını doldurmak için yeterli glisin bulunduğundan emin olarak bu olaylar zincirine karşı koyabilirsiniz. Seneff’in belirttiği gibi, “Yeterli Glisin varsa, glifosat alma olasılığınız çok daha düşük olacaktır.” Devam ediyor :

“Glifosatın glisin olduğunu ve bunun bir glisin analoğu olduğunu ve glisinin bağlandığı yerleri etkilediğini biliyordum. Glisin sinirsel bir verici görevi görür. Glifosat bunu mahvediyor. Düşündüm ki, ‘ Acaba glisin yerine proteine bağlanabilir mi?’

Kitabım aslında glifosatın bazı proteinlerde glisin yerine geçtiği fikrine odaklanıyor. Bunun nerede olacağına dair özel bir algoritma var ve bu proteinlerin deneysel olarak glifosat tarafından bastırıldığını gösterebilirsiniz.”

Önemli olarak, glifosat, NADPH’yi indirgenmiş formunda tutan kırmızı kan hücrelerinde çok önemli bir enzim olan glikoz-6-fosfat dehidrojenazı (G6PD) bastırır. Aşırı düzeyde alınan Antioksidanlar sistemi bozar, kronik hastalığı için yüksek risk altına girebilirsiniz. Bu, glifosatın herhangi bir sayıda hastalık durumuna katkıda bulunduğu başka bir mekanizmadır.

Glifosatın insan üzerindeki çeşitli etkileri

Glifosat yukarıda anlatıldı ancak aşağıda ayrıca dikkatinizin çekilmek istendiği başka bir husus var

Glifosatın Kollajen Üzerindeki Etkisi

Yüksek glisin içeriğine sahip başka bir protein, bağ dokunuz için birincil protein olan kollajendir. Vücudunuzun proteinlerinin yaklaşık dörtte birini oluşturur. Glisin varlığı nedeniyle, glifosat da kollajeni bozma yeteneğine sahiptir.

Seneff,” Glifosatın kollajeni mahvettiğinden oldukça emin hissediyorum ” diyor. “Kollajen güzel bir üçlü sarmal yapıya sahiptir, bu da ona gerçekten özel gerilme mukavemeti ve su tutma esnekliği özellikleri verir. Kollajen, her üç amino asidin bir glisinle birleştiği GXY, GXY, GXY adı verilen uzun, uzun dizilere sahiptir. Bu glisinler bir araya gelerek üçlü sarmal oluştururlar.

Eklem ve kemik hastalıklarına neden olan glisin mutasyonları olan insanlar var ve bence buna glifosat neden oluyor. Ehlers-Danlos sendromu, kollajendeki glisin mutasyonları ile ilişkilidir ve son zamanlarda bu sendromun prevalansında yani görülme sıkığında bir artış vardır.

Tabii ki, kalça protezi ameliyatı geçiren çok daha fazla insanınız var ve insanların sırt problemleri, sırt ağrısı ve omuz ameliyatı, diz ve ayak problemleri var. Eklemler ile tüm bu farklı sorunları, sanıyorum, misfolded kollajen tarafından glyphosate en kötüsüdür çünkü neden olur.”

Glifosatın Damar Sisteminiz Üzerindeki Etkisi

Başka bir etki mekanizması, öncelikle vücudunuzun düzgün çalışmasının üç yolundan biri olan endotel nitrik oksidin (eNOS) baskılanması yoluyla nitrik oksidin (NO) baskılanmasını içerir. eNOS, belirtildiği gibi glifosat tarafından yok edilen sitokrom 450 enzimlerine yakın bir akrabadır.

Seneff,” Nitrik Oksit(NO), kanınızın viskozitesini kontrol etmek için kükürt dioksit(SO2) ile birlikte çalışır ” diye açıklıyor. “Nitrik Oksit, bir kosmotrope olan nitrata dönüşmez. Ve kükürt dioksit sülfata dönüşür, ki bu bir kaotroptur … Kaotroplar ve kosmotroplar kanın viskozitesini kontrol eden çok ilginç moleküllerdir. Her şey suyun yapılandırılması, Gerald Pollack’in bahsettiği şeyler hakkındadır.

Kosmotroplar su yapısını daha çok jel gibi yapar ve chaotroplar daha çok sıvı gibi yaparlar. Bu ikisi, diğer şeyler devam ederken kanın doğru viskozitesini korumak için birbirlerine karşı çalışırlar. Eğer kana bir grup lipit partikülü koyarsanız, daha viskoz(JEL) hale gelecektir, bu yüzden Nitrik Oksit ekleyerek daha az viskoz hale getirmelisiniz.

Yani, Nitrik Oksit(NO) ile kükürt dioksit arasında eNOS tarafından düzenlenen bir karşıt denge mekanizması var. Bu benim sahip olduğum bir teori ve çok mantıklı. Bunu destekleyen kanıtlar toplamaya devam ettim.

Eğer glifosat Enos’u bozarsa, kanın uygun viskozitesini koruma yeteneğini bozar, bu da kanınızın çok sıvı olabileceği anlamına gelir. Sonunda kanamanız olabilir. Çok kalın olabilir, dolaşamaz, böylece kan pıhtıları oluşur.”

Daha Fazla Bilgi

İyi haberlerden biri, Meksika’nın glifosatı yasakladığı ve 2024 yılına kadar tamamen ortadan kaldıracağı. Meksika’nın, glifosat ile kontamine olduğu tespit edilen ABD ithalatını yasaklamaya başlayabileceğine dair korkular var, bu da aslında konuya parlak bir ışık yakarak herkesin lehine çalışacak.

Nihai cevap dünya çapında glifosat kullanımını yasaklamak olsa da, bu arada kendi sağlığınızı korumak için kilit bir strateji sertifikalı organik veya biyodinamik gıda satın almaktır. Organik tarımda glifosata izin verilmez ve kirlenme meydana gelse bile, seviyeler geleneksel olarak yetiştirilen gıdalarınkine göre çok daha düşük olacaktır.

Seneff ayrıca yüksek kükürtlü bir diyet yemenizi önerir, çünkü kükürt metabolizmanızın ve bağışıklık sisteminizin sağlığı için çok önemlidir. “Kükürt eksikliği, bence bazı sağlık sorunlarımızın arkasındaki itici güçtür”diyor.

Ayrıca, maruz kalabileceğiniz herhangi bir glifosata karşı koymak ve kapı dışarı itmek için bir glisin takviyesi almayı düşünün. Seneff,” Glisin çok pahalı değil ve çok güvenli, bu yüzden kesinlikle yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir takviye olarak alınması kolay bir şey ” diyor.

Sağlığı teşvik eden diğer alışkanlıklar arasında bol miktarda fermente gıda yemek ve optimal miktarda D ve K2 vitamini almak yer alır. Seneff’in belirttiği gibi, sınır değerler dışında D vitamini alımı da glifosattan olumsuz etkilenir.

Seneff ile konuşurken tipik olarak olduğu gibi, olağanüstü derecede iyi bilgilendirilmiş olduğu için, bu röportajda burada özetlediğimden çok daha fazla ayrıntıyı ele alıyoruz-çevresel etkiler ve toprağın ve suyun temizlenmesini hızlandırmak için karşı önlemler de dahil olmak üzere — bu yüzden röportajı bütünüyle dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Otizm, hiperaktivite ve dikkat problemleri gibi çeşitli konularda bağırsak geçirgenliği, hormonlar, genler etkili olabilir fakat davranışı değiştiren bu etkenlerden bağımsız olarak yapılan eğitim terapiler verimli olmaktadır.

Bununla ilgili

 • ABA Uygulamalı Davranış Analizi Terapisi olumsuz davranışların değiştirilmesi, dikkat süresinin arttırılması, bekleme becerilerinin geliştirilmesi ve hiperaktif etkilerin azaltılması için faydalı olur.
 • Eğer çocukta dil konuşma bozukluğu yanında davranış sorunları da varsa ABA Terapi özellikle önerilmektedir. ABA terapi sonrası uygulanan dil konuşma terapisi ile olumlu davranışı öğrenmiş çocuk diğer terapilerinde desteklemesiyle hızla gelişime başlamaktadır ancak bu gelişim seviyesi her çocukta farklıdır ve değişim göstermektedir.
 • Çocukların denge, motor becerilerini geliştiren Yüzme ve Spor egzersizleri aynı zamanda uyku dengesini de sağlama konusunda yardımcı olmaktadır.
 • Ergoterapi ve duyu bütünleme çocukların duyusal ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi için faydalı olmaktadır.
 • Oyun terapi ve benzeri uygulamalar çocukların özellikle erken çocuklukta oynayarak öğrenmesini kolaylaştırmaktadır.
 • Tüm bu etkenlere ilave olarak Öğrenme güçlüğü ve disleksi gibi sorunlar da bazen eşlik edebilir.

Otizm çeşitleri düşünüldüğünde Atipik otizm, orta düzey çocuklarla ilgili çalışmalarımız özellikle okul öncesi 6 yaş altı otizmli çocukların eğitimine odaklanmaktadır çünkü çocukların gelişim verimliliği daha hızlı olmaktadır. Ancak her çocuğun bireysel eğitim hakkı saklıdır ve tarafımızdan desteklenmektedir.

Detaylı bilgi ve iletişim için canlı destek hattından randevu talep edebilirsiniz.

Derin Çocuk’tan Sevgilerle…

Otizm nedir? Otizmin Nedenleri, Çeşitleri, Otizmli çocuklarda Eğitim tedavisi ve konuşma

12 Maddede Ergoterapi

Disleksi hakkinda bilgiler

Otizm alternatif tedaviler, brokoli, B6 takviyesi, vitamin, mineral, şelasyon, müzik, duyusal terapi, melatonin

Dehb Nedir? Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Anasayfa

Kaynak

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Sosyal etkileşim becerileri Çocuklar için Duyusal masaj el göz denge koordinasyon ve ortak dikkat becerileri Oyun Atolyelerimiz Basliyor
Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Duyusal masaj el göz denge koordinasyon ve ortak dikkat becerileri Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Oyun Atolyelerimiz Basliyor Çocuklar yüzme etkinliği