İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bağcılar rehabilitasyon ve özel eğitim merkezi

Bağcılar Derin Çocuk  Otizm ABA Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri (Prof.Dr Binyamin BİRKAN iş ortaklığı ile)
Özel Bağcılar Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri İstanbul Bağcılar Mahmutbey’de eğitim hayatına devam etmektedir.

Bağcılar bölgesinde ikamet eden Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarımız öncelikle “Prof.Dr Binyamin BİRKAN iş ortaklığında akredite” olan Derinçocuk ABA Terapileri Otizm Merkezi’miz tarafından değerlendirmeye alınır ve aile bilgilendirilir.

Okulumuz “seanslı yada yoğun(tam zamanlı ve yoğunlaştırılmış)” ABA otizm terapileri ile geliştirilip sosyal hayata sağlıklı bir şekilde katılmalarına katkıda bulunmayı misyon edinmiştir. Rehberlik ve rehabilitasyon süreçlerinin takibi ve destek terapi çalışmalarımız bu perspektifte devam etmektedir.

BAĞCILAR OTİZM ABA BİRİMİ HAKKINDA BİLGİLER


İstanbul Bağcılar Şubemizde Otizm Aba birimimiz, sorun yaşayan ailelere yoğun, yoğunlaştırılmış ya da seanslı ABA eğitimleri ve terapileri uygulamaktadır. Bununla birlikte seanslı ABA uygulamalarımız ücretsiz olup devlet destekli ve eve kadar ücretsiz servisli çalışmaları kapsamaktadır.
ABA Otizm birimimiz Prof.Dr.Binyamin BİRKAN rehberliğinde eğitimlerine devam etmekte olup çocuklarımız durumlarına göre tam gün olarak otizm ile ilgili eğitimlerine devam edebilmektedirler.
Bağcılar Mahmutbey şubemizde ağır otizm tanısı konmuş çocuklar için ya da hafif-orta otizm tanısı konulmuş çocuklarımız için programlar oluşturulur.
Daha hızlı bir program talep eden ailelere ve özellikle okul öncesi çağlarda olan çocuklar için akademik destekli seanslı ya da tam gün eğitimler verilebilmektedir.
ABA terapileri Otizm birimine ek olarak Fizik tedavi (Fizik tedavi uzmanlarımız evlere gönderilmektedir) ve özel öğrenme güçlüğü gibi konularda eğitim verilmektedir.


OKUL ÖNCESİ EĞTİMİN ÖNEMİ


Bağcılar Mahmutbey’de bulunan okulumuzda çocukların erken çocukluk döneminde olması tercih edilmektedir. Bunda ki sebep, çocukların çok küçük yaşlarda davranış terapilerine daha hızlı yanıt vermesidir.
Eğer erken çocukluk döneminde tedaviye başlanabilirse, ilerleyen yaşlarda yani okul çağlarında çocuk topluma daha çabuk adapte olabilmektedir. Otizmli çocuklarımız, akranlarından dil ve konuşma, hiperaktivite bozukluğu gibi sebeplerden ötürü olumsuz tepki almayacak ve gelişim hızlı şekilde tamamlanacaktır

ÇOCUK GELİŞİMİ AİLE KATKISI


Aile(özellikle anne)-çocuk-okul üçgeninde eğitimsel gelişimine okulda başlayan otistik çocuk, aile ile evde ABA davranış terapilerine kararlı bir şekilde devam etmelidir. Eğer gelişim aile de devam edebilirse tedavi süreçleri kısalacak ve çabuk sonuç alınabilecektir.
Aile de verilen eğitim ile aynı zamanda yaşam boyu eğitim aile için hedef olmalı ve çocuğun sosyal hayata, okul yaşamına adaptasyonu ile çözüm tamamlanmış olabilecektir.

Bağcılar Otizm ABA Özel eğitim ve Rehabilitasyon
Bağcılar Özel eğitim okulu ve Bağcılar fizik tedavi rehabilitasyon birimleri ile hayatına devam etmekte olan okulumuzda İstanbul Bağcılar ilçesine ücretsiz servis hizmeti verilmektedir.
İletişim adreslerimizden ya da telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONU İLE ALAKALI BAZI YAZILAR


İlave olarak belirtmekte fayda görüyoruz ki Bahçelievler Şubemizde ise tüm programlar mevcuttur. Özel öğrenme, disleksi, diskalkuli, dispraksi, dil ve konuşma, DEHB, dikkat eksikliği, Down sendromu, otistik bireyler için Otizm ABA eğitimleri, okul başarısızlığı gibi eğitimler devlet destekli olarak ücretsiz olarak devam etmektedir.
Sevgiyle kalın…

DERİNÇOCUK ANASAYFA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonCanlı Destek