Avcılar Otizm Aba Birimi eğitim çalışmaları

AVCILAR OTİZM ABA BİRİMİMİZ
Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Avcılar bölgesinde ikamet eden otizm belirtileri gösteren okul öncesi yaşlardaki çocuklar için Bakırköy-Florya’da bulunan ABA Otizm Merkezi’mizde eğitim faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ailelerimiz kendi imkanlarıyla ulaşımlarını sağlamaktadırlar.

“Yüzme, spor, ergoterapi, sosyalleştirme çalışmaları, duyusal eğitimler, ekolali ya da akranlarına göre konuşma gecikmesi yaşayan çocuklarımız için dil konuşma terapisi” çalışmalarımız, ABA Davranış terapisine destekleyici olarak verimli olmaktadır.

ABA BİRİMİMİZ-BAĞCILAR
Okulumuz Avcılar bölgesinde, Otizm spektrum bozukluğu yaşayan çocuklarımıza ABA Birimi ile hizmet vermektedir
Çocuklarımız Mahmutbey’de bulunan okulumuzdaki değerlendirme süreçleri ve aileler ile yapılan mülakatlar sonucunda tam gün ya da seanslı eğitimlere alınmaktadır.
Kurumumuzun kurucu müdürü ve ABA Birim koordinatörümüz olan Sayın Kadriye Yeşiltepe Bilek tarafından çocuğun otizm spektrum skalasındaki yeri( hafif, orta ya da ağır) belirlendikten sonra ihtiyaçları ve tedavi süreçleri konusunda ailelere bilgi verilir. Okulumuz akademik olarak Sayın Prof.Dr. Binyamin Birkan(BBA Akademi) ile olan iş ortaklığı çerçevesinde, Otizm spektrum bozukluğu yaşayan çocuklar için özel programlar üretmekte ve çocuğun gelişimi bu akademik programlara göre takip edilerek, güncelleştirilmekte ve geliştirilmektedir.
Eğitim ve tedavi okul-aile-çocuk üçgeninde kurulan bu koordinasyon ile bir bütün olarak yürütülür.
Ailenin eğitim sürecine entegrasyonu çok önemli bir noktadır.
Eğitimin ailede de devam ettirilmesi teşvik edilir, bu teşvikte amaç çocuğun sadece okul süresince değil yaşam süresince eğitimin devam ettirilmesine vurgu yapması açısından ve önem arz etmektedir.
Okul-çocuk-aile üçgeni ile hızlı, etkili ve çocuk eğitim hayatına başlamadan sosyal hayata adaptasyonu sağlanması açısından hayati önemdedir.

Bakırköy-Florya bölgesinde bulunan okulumuzda ABA Davranış terapisi, dil konuşma terapisi, duyu bütünleme gibi terapileri destekleyici olarak Yüzme, spor, ergoterapi çalışmaları kullanılmaktadır.

Bağcılar – Mahmutbey’de bulunan okulumuzda ABA Birimine ilaveten Özel öğrenme güçlüğü, Fizik tedavi ve rehabilitasyon, Duyu bütünleme, Çocuklarda sosyalleşme sorunları, Hiperaktivite, Okul başarısızlığı ve Çocuk psikolojisi ile ilgili eğitimler devam etmektedir.
Fizik tedavi uzmanlarımız korona tedbirleri kapsamında evlere gönderilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
‘İSTANBUL-BAHÇELİEVLER” DİĞER BİRİMLERİMİZ ‘
Bahçelievler şubemizde tüm programlar mevcut olup, Özel öğrenme, Disleksi, Dil ve konuşma, Hiperaktivite, Down sendromu, Otizm gibi eğitimler devlet destekli olarak ve ücretsiz olarak devam etmektedir.

Otizm nedir? Otizmin Nedenleri, Çeşitleri, Otizmli çocuklarda Eğitim tedavisi ve konuşma

12 Maddede Ergoterapi

Disleksi hakkinda bilgiler

Otizm alternatif tedaviler, brokoli, B6 takviyesi, vitamin, mineral, şelasyon, müzik, duyusal terapi, melatonin

Dehb Nedir? Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

ANASAYFA

İstanbul Avcılar ile ilgili servis bilgisi ve detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
ANASAYFA

KONULARLA İLGİLİ BAZI MAKALELERİMİZ
Otizm ile ilgili bilgi için tıklayınız

Disleksi ile ilgili bilgi için tıklayınız

Duyu bütünleme ilgili bilgi için tıklayınız

Down sendromu için tıklayınız

Fizik tedavi ve rehabilitasyon birimi

Hiperaktivite ile bilgi için tıklayınız

Okul başarısızlığı üzerine

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal etkileşim becerileri Çocuklar için Duyusal masaj el göz denge koordinasyon ve ortak dikkat becerileri Oyun Atolyelerimiz Basliyor