Avcılar Otizm Aba Birimi eğitim çalışmaları

AVCILAR OTİZM ABA BİRİMİMİZ
Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon olarak İSTANBUL AVCILAR BÖLGESİNDE Aba otizm birimi, özel öğrenme, fizik tedavi ve rehabilitasyon, hiperaktivite ve çocuk psikolojisi konularında hizmetlerine devam etmektedir. Avcılar bölgesindeki Aba otizm terapi ve eğitim hizmetlerimiz Bahçelievler ve Bağcılar şubelerimiz aracılığı ile sürdürülmektedir.

ABA BİRİMİMİZ-BAĞCILAR
Okulumuz İstanbul-Avcılar bölgesinde, Otizm spektrum bozukluğu yaşayan çocuklarımıza ABA Birimi ile hizmet vermektedir
Okulumuz akademik olarak Sayın Prof.Dr. Binyamin Birkan(BBA Akademi) ile olan iş ortaklığı çerçevesinde, Otizm spektrum bozukluğu yaşayan çocuklar için özel programlar üretmekte ve çocuğun gelişimi bu akademik programlara göre takip edilerek, güncelleştirilmekte ve geliştirilmektedir.
Çocuklarımız Mahmutbey’de bulunan okulumuzdaki değerlendirme süreçleri ve aileler ile yapılan mülakatlar sonucunda tam gün ya da seanslı eğitimlere alınmaktadır.
Kurumumuzun kurucu müdürü ve ABA Birim koordinatörümüz olan Sayın Kadriye Yeşiltepe Bilek tarafından çocuğun otizm spektrum skalasındaki yeri( hafif, orta ya da ağır) belirlendikten sonra ihtiyaçları ve tedavi süreçleri konusunda ailelere bilgi verilir.
Eğitim ve tedavi okul-aile-çocuk üçgeninde kurulan bu koordinasyon ile bir bütün olarak yürütülür.
Ailenin eğitim sürecine entegrasyonu çok önemli bir noktadır.
Eğitimin ailede de devam ettirilmesi teşvik edilir, bu teşvikte amaç çocuğun sadece okul süresince değil yaşam süresince eğitimin devam ettirilmesine vurgu yapması açısından ve önem arz etmektedir.
Okul-çocuk-aile üçgeni ile hızlı, etkili ve çocuk eğitim hayatına başlamadan sosyal hayata adaptasyonu sağlanması açısından hayati önemdedir.

Bağcılar – Mahmutbey’de bulunan okulumuzda ABA Birimine ilaveten Özel öğrenme güçlüğü, Fizik tedavi ve rehabilitasyon, Duyu bütünleme, Çocuklarda sosyalleşme sorunları, Hiperaktivite, Okul başarısızlığı ve Çocuk psikolojisi ile ilgili eğitimler devam etmektedir.
Fizik tedavi uzmanlarımız korona tedbirleri kapsamında evlere gönderilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
‘İSTANBUL-BAHÇELİEVLER” DİĞER BİRİMLERİMİZ ‘
Bahçelievler şubemizde tüm programlar mevcut olup, Özel öğrenme, Disleksi, Dil ve konuşma, Hiperaktivite, Down sendromu, Otizm gibi eğitimler devlet destekli olarak ve ücretsiz olarak devam etmektedir.

İstanbul Avcılar ile ilgili servis bilgisi ve detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
ANASAYFA

KONULARLA İLGİLİ BAZI MAKALELERİMİZ
Otizm ile ilgili bilgi için tıklayınız

Disleksi ile ilgili bilgi için tıklayınız

Duyu bütünleme ilgili bilgi için tıklayınız

Down sendromu için tıklayınız

Fizik tedavi ve rehabilitasyon birimi

Hiperaktivite ile bilgi için tıklayınız

Okul başarısızlığı üzerine

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği
Denge ve spor etkinliği Çocuklar yüzme etkinliği Masa tenisi etkinligi