Küçükçekmece ilçesi Otizm ABA birimimiz

Duyu Bütünleme Terapisi

Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Küçükçekmece bölgesinde oturan çocuklarımız için servisli eğitim desteği verilmektedir. Mahmutbey’de (212 AVM yakınında) bulunan okulumuzda ABA davranış terapisine ilave olarak Ergoterapi, duyu bütünleme, dil konuşma terapisi, dikkat odaklanma aktiviteleri gibi destekleyici eğitim çalışmaları birlikte yürütülür.

Özellikle okul öncesi yaşlardaki hiperaktivite, dikkat, davranış, konuşma güçlüğü ve otizm belirtileri gösteren çocukların geliştirilerek akranları seviyesine getirilmeye çalışılması eğitimlerin temelini oluşturmaktadır.

Çocuklarımız Kurucumuz ve Otizm ABA uzmanımız Kadriye Yeşiltepe Bilek tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra Ağır-orta ya da hafif otizm belirtileri tespiti yapılması neticesinde ailelere tavsiyelerde bulunulur, tam zamanlı veya seanslı eğitimler için aileler ile fikir alış verişinde bulunulduktan sonra karar verilir.
Tam zamanlı ve yoğun eğitimlerin çok etkili olabileceği, özellikle eğer çocuk okul öncesi yaşlarda ise belirtilemelidir.
ABA birimine ek olarak Mahmutbey şubemizde Fizik tedavi (Fizik tedavi uzmanlarımız evlere gönderilmektedir) ve özel öğrenme güçlüğü gibi konularda eğitim verilmektedir.

Özel öğrenme
Disleksi
Dil ve konuşma
Duyu Bütünleme
Hiperaktivite
Down sendromu
Otizm Spektrum Bozukluğu
gibi eğitimler devlet destekli olarak ücretsiz olarak devam etmektedir.

Küçükçekmece bölgesindeki eğitim çalışmalarımız için iletişime geçiniz.

Otizm ile ilgili bilgi için tıklayınız

Disleksi ile ilgili bilgi için tıklayınız

Down sendromu için tıklayınız

Özel öğrenme ile ilgili bilgi için tıklayınız

Fizik tedavi ve rehabilitasyon birimi

Hiperaktivite ile bilgi için tıklayınız

Okul başarısızlığı üzerine

ANASAYFA

Küçükçekmece,halkalı, atakent, cennet, yeşilova, inönü, cumhuriyet, tevfik bey, kanarya gibi bölgelerdeki eğitim çalışmalarımız, ücretsiz eğitim ve servis imkanları hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Sosyal etkileşim becerileri Çocuklar için Duyusal masaj el göz denge korrdinasyon ve ortak dikkat becerileri cocuk etkinlikleri Oyun Atolyelerimiz Basliyor Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği
Çocuklar yüzme etkinliği Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Duyusal masaj el göz denge korrdinasyon ve ortak dikkat becerileri cocuk etkinlikleri Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Oyun Atolyelerimiz Basliyor