Beylikdüzü otizm ABA eğitim terapisi

BEYLİKDÜZÜ OTİZM ABA

Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Beylikdüzü bölgesinde ikamet eden Otizm belirtileri olan çocuklarımızı Bakırköy-Florya’da bulunan ABA Birimimizde değerlendirmeye alarak özel programlar üretmekte ve çocuğun gelişimini bu akademik programlara göre takip ederek, güncelleştirilmekte ve geliştirmekteyiz.

Okul öncesi yaşlarda “otizm, hiperaktivite, disleksi, konuşma bozukluğundan” etkilenen çocuklarının akran düzeyine geliştirilmesi ve anaokulu ya da ilk okul seviyesine yetiştirilebilmesi için kişiye özel program geliştirilmesi gerekmektedir.

Geliştirdiğimiz programlarda ABA Davranış terapileri temel alınarak ihtiyaca göre “Yüzme, Spor, Ergoterapi, Duyu bütünleme, Dil konuşma” desteği verilerek çocuğun sosyal hayata ve okul yaşamına hazırlanması sağlanmaktadır. Bu sayede otizm, hiperaktivite ya da disleksi gibi pek çok güçlükten etkilenen çocukların bu güçlüklerden etkilenmeden normal yaşamlarına devam etmeleri öncelikli hedeftir.

OTİZM ABA BİRİMİ

Kurucumuz Otizm ABA Uzmanı Kadriye Yeşiltepe Bilek tarafından Bakırköy-Florya’daki okulumuzda değerlendirmeye alınan çocukların daha sonra Otizm spektrum skalasındaki yeri( hafif, orta ya da ağır) belirlenir, ihtiyaçları ve tedavi süreçleri konusunda ailelerle fikir alış verişinde bulunmak üzere toplantı yapılmaktadır. Bunun sonucunda her çocuk için ayrı özel programlar üretmekte ve çocuğun gelişimi bu akademik programlara göre takip edilerek, güncelleştirilmekte ve geliştirilmektedir.

Beylikdüzü bölgesinde servis desteği sunulamamaktadır ancak aileler ulaşımlarını kendileri sağlayarak kurumumuza devam etmektedirler.

Okulumuz akademik olarak Sayın Prof.Dr. Binyamin Birkan(BBA Akademi) ile olan iş ortaklığı çerçevesinde eğitimlerine devam etmektedir.

Aileler ile ”çocuğun otizm spektrumundaki bulunduğu yere göre” tam gün ya da seanslı eğitimlere alınma konusunda fikir alışverişinde bulunularak karar verilir.

Çocuklarımız ailelerin kararları doğrultusunda Tam gün(yoğunlaştırılmış) ya da seanslı eğitimlerine başlarlar.
Eğitim ve tedavi okul-aile-çocuk üçgeninde kurulan bu koordinasyon ile bir bütün olarak yürütülür.
Ailenin eğitim sürecine entegrasyonu çok önemli bir noktadır.

Eğitimin ailede de devam ettirilmesi teşvik edilir, bu teşvikte amaç çocuğun sadece okul süresince değil yaşam süresince eğitimin devam ettirilmesine vurgu yapması açısından ve önem arz etmektedir.

Okul-çocuk-aile üçgeni ile hızlı, etkili ve çocuk eğitim hayatına başlamadan sosyal hayata adaptasyonu sağlanması açısından hayati önemdedir.
Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz…

”MAHMUTBEY EK BİLGİLER”
Mahmutbey’de bulunan okulumuzda ABA otizm Birimine ilaveten
Özel öğrenme güçlüğü
Fizik tedavi ve rehabilitasyon(karantina kapsamında uzmanlarımız evlere gönderilmektedir)
Duyu bütünleme
Çocuklarda sosyalleşme sorunları
Hiperaktivite
Okul başarısızlığı ve Çocuk psikolojisi ile İlgili eğitimler devam etmektedir.

”BAHÇELİEVLER” BİRİMİMİZ
Bahçelievler şubemizde tüm programlar mevcut olup,
Özel öğrenme
Disleksi
Dil ve konuşma
Hiperaktivite
Down sendromu
Otizm
Eğitimleri devlet destekli olarak ve ücretsiz olarak devam etmektedir.

Beylikdüzü otizm aba ile ilgili servis bilgisi ve detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
ANASAYFA

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği
Denge ve spor etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği