Tırmanma denge dikkat etkinlikleri

Tırmanma denge ve dikkat etkinliklerinde amaç çocuğun tırmanma, yürüme, koşma gibi kaba motor becerilerine odaklanırken; eliyle kavrama, tutma gibi ince motor becerilerine odaklanır. Aynı zamanda denge, beden farkındalığı ve el-göz koordinasyonu yanında ortak dikkat ve odaklanma konularında gelişim sağlanması amaçlanır.

Bu ve buna benzer etkinlikler çocukların oyunlar aracılığıyla ve kendi yaşlarına uygun bir şekilde öğrenme süreçlerine katkı sağlar.

Özellikle okul öncesi çocuklarda öğrenmenin ön koşullarından kabul edilen “ortak dikkat, odaklanma, bekleme ve el göz koordinasyonu” sağlayacak becerilerin geliştirilmesini hedefleyen aktivitelerin

  • Yönerge takibi
  • Bekleme
  • Nesne tanımlama
  • Öğrenme
  • Konuşma

Gibi çeşitli süreçleri desteklemesi sonucunda, Okul öncesi ve anaokulu çağındaki çocukların zihinsel-fiziksel-bilişsel gelişimlerinin akive edilmesi yanında bireysel destek gerektiren özel eğitim desteği gerektiren gruplardan olan

Benzeri nörogelişimsel bozukluklardan etkilenen çocuklarda gelişimi pozitif olarak etkilemektedir.

Bu anlamda ergoterapi, spor, psikomotor motor, ince motor beceriler, el-göz koordinasyonu, yüzme etkinlikleri yardımıyla “dikkat ve odaklanma” özelinde gelişimi desteklenebilir, öğrenme süreçleri daha verimli ve etkin kullanılabilir.

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz Derin Çocuk’tan sevgilerle…

Otizm nedir? Otizmin Nedenleri, Çeşitleri, Otizmli çocuklarda Eğitim tedavisi ve konuşma

12 Maddede Ergoterapi

Disleksi hakkinda bilgiler

Otizm alternatif tedaviler, brokoli, B6 takviyesi, vitamin, mineral, şelasyon, müzik, duyusal terapi, melatonin

Dehb Nedir? Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Anasayfa

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir