Derincocuk konum iletişim

ABA Eğitimiyle Otizmi Birlikte Yeniyoruz

Sn. Prof. Dr. Binyamin Birkan ile Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri güç birliği sonucunda oluşturulan “BBA Akademi- Derin Çocuk Otizm İş Ortaklığı” çerçevesinde yapılan etkinlikten kareler . Otizme karşı birlikte daha güçlüyüz.

Sn. Prof. Dr. Binyamin Birkan ve Derin Çocuk Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri İş Ortaklığında, Otizmin erken yaşlarda ABA eğitimiyle tedavisi için çalışıyoruz. Otizmi yenmek için oluşturulan “güç birliği” kapsamında sağlanan güncel bilimsel bilgiler ışığında, Otizm Spektrum Bozukluğu’nun eğitimle tedavisi yani “ABA terapi” tedavisinde artık daha güçlüyüz.

Otizm ABA eğitiminde kritik nokta olan “okul öncesi yaşlarda teşhis” yapılması daha hızlı cevap alınması açısından önemlidir bundan dolayı ailelerin çocuklarını özellikle doğumu takip eden 2 yıl içerisinde dikkatle izlemeli ve okul yaşı gelmeden de tedaviye başlaması gerektiğini bilmeleri önemlidir.

Bu kapsamda yapılan çalışmaların sıralaması şu şeklide olmaktadır;

Aile – Çocuk – Okul üçgeninde; Tanı kriterleri çerçevesinde ve ABA Terapi Teknikleri’nin kullanılmasıyla çocuğun düzeyi eğitmenler tarafından değerlendirilir, kişiye göre programlar belirlenir ve eğitim tedavisine başlanır.

Şükran ve Teşekkürlerimizle;

Otizmin Spektrum Bozukluğunun anlaşılması ve ABA Eğitimleriyle otizmin erken yaşlardaki tedavi edilmesi konusunda ülkemize “dünya standartlarındaki” akademik katkılardan dolayı ve periyodik olarak aldığımız desteğin kalite standartlarına uygunluğunun tarafından bizzat denetlemesindeki mutluluğumuzu belirtmek adına “Sn. Prof. Dr. Binyamin BİRKAN” hocamıza “Derin Çocuk Otizm Ailesi” olarak teşekkürü borç biliriz.

Kurucumuz Sn. Kadriye Yeşiltepe Bilek’e yaptığı bu değerli çalışmalar, otizmin erken yaşlarda eğitimle tedavisine verdiği destek ve ailelerin yolunu aydınlatan eğitim ateşini “Derin Çocuk Adına” taşıdığı için ayrıca teşekkürü bir borç biliriz.

Aşağıdaki fotoğraflarda görüldüğü üzere ailelerin katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte, “otizmli çocuk sahibi annelerin“, “otizmli çocuk sahibi ailelerin” bilinçlendirilmesi ve doğru rehberlikle, “aileler ve anneler ” otizmin yenilmesi konusunda önemli bir aşama kaydetmişler ve çözüme entegre olabilmişlerdir.

Bu anlamda bir teşekkürü de; etkinliğimize katılan Otizmli Çocuk Aileleri ve Otizmli Çocuk Sahibi Annelerin hak ettiği açıktır.

Değerli Öğretmenlerimiz, Eğitim Koordinatörlerimiz ve böyle anlamlı bir etkinliği bizimle paylaşarak, otizm tedavisine katkı yapmamıza vesile olan tüm çalışma arkadaşlarımıza da teşekkürü borç biliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir