Sarıyer Otizm ABA birimi

SARIYER OTİZM ABA

Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon olarak Sarıyer bölgesinde ikamet eden okul öncesi çocuklar için “Derin Çocuk Otizm ABA Birimi” hizmet vermektedir. Ancak bu bölgeye servis desteği bulunmuyor, aileler ulaşımı kendi imkanlarıyla sağlamaktadırlar. Bu bölge için Bakırköy-Florya’da bulunan okulumuzda eğitimler devam etmektedir.

ABA davranış terapisine destekleyici çeşitli terapiler mevcuttur bunlar; Yüzme, Spor, Ergoterapi, Duyu bütünleme gibi terapilerdir. Bunların yanında konuşmada yaşıtlarına göre gecikme, ekolali ya da kekemelik olan çocuklar için dil ve konuşma terapisi çalışmaları yapılmaktadır.

Bakırköy Florya’da bulunan okulumuzda çocuğun değerlendirilmesi ile ihtiyaçlar ve tedavi süreci belirlenir bundan sonra aileler ile yoğun ya da seanslı programlara karar verilmektedir.

Özellikle okul öncesi yaşlarda bu terapi yöntemi çok etkili olabilmektedir bu eğitimlerden sonra “davranış, konuşma, sosyallik ve hiperaktivite” gibi güçlüklerden etkilenen çocuklar akran düzeyine getirilerek anaokulu-ilkokulu’na yetiştirilmesi sağlanmış olur.

OTİZM ABA BİRİMİ

Çocuklarımız Bakırköy-Florya’da bulunan okulumuzdaki değerlendirme süreçleri ve aileler ile yapılan mülakatlar sonucunda tam gün(yoğun) ya da seanslı eğitimlere alınmaktadır.
Kurumumuzun Kurucu Müdürü ve ABA Birim koordinatörümüz olan Sayın Kadriye Yeşiltepe Bilek tarafından çocuklarımızın Otizm spektrum skalasındaki yeri( hafif, orta ya da ağır) belirlendikten sonra ihtiyaçları ve tedavi süreçleri konusunda ailelere bilgi verilir.
Eğitim ve tedavi okul-aile-çocuk üçgeninde kurulan bu koordinasyon ile bir bütün olarak yürütülür.

Okulumuz akademik olarak Sayın Prof.Dr. Binyamin Birkan(BBA Akademi) ile olan iş ortaklığı çerçevesinde, Otizm spektrum bozukluğu yaşayan çocuklar için özel programlar üretmekte ve çocuğun gelişimi bu akademik programlara göre takip edilerek, güncelleştirilmekte ve geliştirilmektedir.

Ailenin eğitim sürecine entegrasyonu çok önemli bir noktadır.
Eğitimin ailede de devam ettirilmesi teşvik edilir, bu teşvikte amaç çocuğun sadece okul süresince değil yaşam süresince eğitimin devam ettirilmesine vurgu yapması açısından ve önem arz etmektedir.
Okul-çocuk-aile üçgeni ile hızlı, etkili ve çocuk eğitim hayatına başlamadan sosyal hayata adaptasyonu sağlanması açısından hayati önemdedir.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz…
”BAĞCILAR” İLAVE BİRİMLERİMİZ
Mahmutbey’de bulunan okulumuzda ABA Birimine ilaveten Özel öğrenme güçlüğü, Fizik tedavi ve rehabilitasyon, Duyu bütünleme, Çocuklarda sosyalleşme sorunları, Hiperaktivite, Okul başarısızlığı ve Çocuk psikolojisi ile ilgili eğitimler devam etmektedir.
Fizik tedavi uzmanlarımız korona tedbirleri kapsamında evlere gönderilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
‘BAHÇELİEVLER” DİĞER BİRİMLERİMİZ ‘
Bahçelievler’de bulunan okulumuz Sarıyer bölgesine hizmet vermemektedir.
Bahçelievler şubemizde tüm programlar mevcut olup, disleksi ve özel öğrenme, dil ve konuşma, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, evde fizik tedavi, down sendromu, otizm sendromlu özellikle okul öncesi çocukluk dönemindeki otistik çocuklara özel aba terapisi gibi eğitimler devlet destekli, eve kadar servisli olarak ve ücretsiz olarak devam etmektedir.
İstanbul Beşiktaş otizm aba ile ilgili servis bilgisi ve detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
ANASAYFA

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Atolyelerimiz Basliyor Otizm Programı Yüzme Eğitimleri Psikomotor gelişim becerileri Top atma etkinlikleri Bilişsel gelişim örüntü etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği Denge ve spor etkinliği
Denge ve spor etkinliği Masa tenisi etkinligi Çocuklar yüzme etkinliği