İstanbul Bahçelievler Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İstanbul Bahçelievler Yenibosna ilçesinde; otizm, atipik otistik belirtiler, ekolali, hafif otizm belirtileri; ABA terapi; DEHB, dikkat eksikliği, hiperaktivite; disleksi, özel öğrenme güçlüğü; dil konuşma terapisi; ekolali; ergoterapi, duyu bütünleme; fizik tedavi, evde fizyoterapist desteği; asperger sendromu; down sendromu konularında eğitim-terapi desteği verilmektedir.

Eğitimler çocuklarda ve bebeklerde daha etkili olmaktadır. Özellikle okul öncesi çocuklar ve erken yaşlarda eğitim terapi çalışmalarına başlanılan çocuklarda, daha hızlı gelişmeler kaydedilmektedir.

Eğitimler Akademik olarak onaylı mıdır?

Eğitimlerimiz Üniversitede akademik hayatlarına devam eden Prof. Dr. düzeyindeki Uzman Eğitimciler tarafından akademik olarak akreditedir.

Ücretsiz servis desteği var mı?

İstanbul Bahçelievler Yenibosna bölgesinde bulunan okulumuz Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Güngören, Küçükçekmece, Bayrampaşa, Esenler gibi ilçelere eve kadar ücretsiz servis desteği sağlamaktadır.

Ücretsiz devlet destekli eğitim var mı?

Bu ilçelere eğitimler Devlet destekli seanslı olarak ücretsiz sağlanmaktadır.

RAM raporu gerekiyor mu?

Eğer aile çocuğun ücretli olarak eğitim almasını istiyorsa RAM raporuna gerek yok.

Eğer aile çocuğun ücretsiz olarak seanslı eğitim almasını talep ediyorsa RAM raporu gerekmektedir bu noktada, RAM raporu olmayan çocukların raporlarının çıkartılması konusunda destek ve rehberlik yapmaktayız.

Diğer ilçelere eğitim desteği sağlanıyor mu?

Bunun dışındaki İstanbul Avrupa Yakasında bulunan diğer ilçelere Ücretsiz servisi ve Ücretsiz eğitim hizmeti bulunmamakla birlikte eğer aileler kendi imkanlarıyla gelmeleri halinde Otizm, ABA terapi, Dil konuşma terapisi , Ekolali, Disleksi , Özel öğrenme gibi konularda yoğun , yarı zamanlı, tam zamanlı eğitimler verilebilmektedir.

Çocuklar için nasıl bir eğitim modeli uygulanıyor?

Çocuklar, okulumuz tarafından değerlendirilmeye alındıktan sonra gerekli olan eğitimin ne olduğuna karar verilir ve ardından aileyle durum değerlendirilmesi yapılır. Ailenin de onay vermesi ile çalışmalara başlanır Aile-Çocuk-Okul üçgeninde eğitimler okul ve uzman eğitimciler rehberliğinde devam ettirilir.

Erken tanı ve doğru tedavi modeli neden çok önemli?

Eğitimler küçük çocuklarda özellikle de okul öncesi çocuklar ve bebeklerde uygulandığında daha etkili olmaktadır.

Yani erken tanı ve doğru eğitim modelinin uygulanmasıyla; olumsuz davranışların düzeltilebildiği, Otizm belirtilerinin azaldığı, konuşmanın sağlanabildiği, Ekolali gibi ses ve kelime tekrarının düzeltilebildiği, DEHB ile ilgili olan hiperaktivite ve dikkat eksikliği konularında düzelme görüldüğü, Disleksi konusunda ciddi gelişmelerin kaydedildiği bilinmelidir.

Destek, değerlendirme ve randevu talebi

Detaylı bilgi için Derincocuk iletişim adreslerinden ya da canlı destek ile değerlendirme ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Derincocuk’tan sevgilerle.

İlçeler

Hakkımızda

Eğitim Programları

Ekolali nedir? Teşhis, tedavi ve türleri, konuşma güçlüğü