İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Derin Çocuk İstanbul Bağcılar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İstanbul Bağcılar Mahmutbey ilçesinde; otizm, ekolali; ABA terapi, ABA eğitimi; DEHB, hiperaktivite bozukluğu, dikkat eksikliği; Özel öğrenme güçlüğü, disleksi, disgrafi, diskalkuli; dil konuşma terapisi, konuşma bozukluları tedavisi; ekolali; ergoterapi çalışmaları, duyu bütünleme terapileri; fizik tedavi, evde fizyoterapist desteği; asperger sendromlu bireyler için terapi çalışmaları; down sendromu konularında eğitim-terapi hizmetleri verilmektedir.

Terapiler ve eğitim çalışmalarıyla amaçlanan; İlaçsız eğitim uygulamaları yardımıyla çocukların olumsuz davranışlarını kontrol edebilmelerine, konuşma zorluklarını atlatabilmelerine, okuma-yazma zorluklarının tedavi edilmesine ve okul başarısızlıklarının giderilmesine katkı sağlamaktır.

Genellikle 12 yaş öncesi çocuklarda ilaç tavsiye edilmez yani eğitim bebeklikten 12 yaşa kadar olan çocuklarda temel tedavi tekniği olarak bilinmektedir. Bu anlamda erken tanı ve doğru eğitim modelinin bir arada uygulanmasıyla farklılıklar tedavi edilebilmektedir.

Eğitimler Akademik olarak onaylı mıdır?

Eğitimlerimiz Üniversitelerde akademik hayatlarına devam eden Prof. Dr. düzeyindeki Uzman Eğitimciler tarafından akademik olarak akreditedir. Bu kapsamda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuğum ücretsiz servisle eve kadar bırakılıyor mu?

İstanbul Bağcılar Mahmutbey bölgesinde bulunan okulumuz; Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Güngören, Küçükçekmece, Bayrampaşa, Esenler, Başakşehir gibi ilçelere eve kadar ücretsiz servis desteği sağlamaktadır. Aileler çocuklarıyla birlikte evden ücretsiz alınarak, ders bittikten sonra eve kadar servisle bırakılmaktadır.

Eğitimler ücretsiz ve devlet destekli midir?

Evet; ücretsiz servis desteği verilen İstanbul ilçelerinde, devlet destekli eğitimler de seanslı olarak ücretsiz verilmektedir.

RAM(Rehberlik Araştırma Merkezleri) raporu gerekiyor mu?

Eğer aile, farklılık ya da gelişim gösterilmesi istenen konularda ücretli destek talep ederse, eğitim alınması gereken konuda RAM(Rehberlik Araştırma merkezi) raporuna gerek yoktur.

Eğer aile çocuğun ücretsiz olarak seanslı eğitim almasını talep ediyorsa Rehberlik Araştırma Merkezi Raporu gerekmektedir. Bu noktada, Rehberlik Araştırma Merkezi Raporu olmayan çocukların raporlarının çıkartılması konusunda destek hizmetleri verilmekte olup, RAM raporu detayı bilgi, randevu ve değerlendirme için iletişime geçiniz.

Diğer ilçelere eğitim desteği sağlanıyor mu?

Ücretsiz servis desteği bulunan ilçeler dışındaki ilçelere Ücretsiz servis ve Ücretsiz eğitim hizmeti bulunmamakla birlikte eğer aileler kendi imkanlarıyla katılmaları halinde Otizm, ABA terapi, Dil konuşma terapisi , Ekolali, Disleksi , Özel öğrenme gibi konularda yoğun , yarı zamanlı, tam zamanlı eğitimler verilebilmektedir.

Kısaca İstanbul Avrupa Yakası’ndaki Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Esenler, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Güngören gibi ilçelere ücretsiz servis ve eğitim desteği sağlanırken diğer ilçelerde böyle bir destek sağlanamamaktadır.

Çocuklar için nasıl bir eğitim modeli uygulanıyor?

Çocuklarınız, okulumuz tarafından değerlendirilmeye alındıktan sonra gerekli olan eğitimin ne olduğuna karar verilir ve ardından aileyle durum değerlendirilmesi yapılır.

Aile kendi yaşadığı ve fark ettiği sorunları detaylı olarak açıklar. Sonrasında kurumumuz değerlendirmeden çıkan sonuca bağlı olarak, çocuğunuz için kişiye özel olarak üretilen eğitim modelini önerir.

Ailenin de onay vermesiyle çalışmalara başlanır, Aile-Çocuk-Okul üçgeninde eğitimler okul ve uzman eğitimciler rehberliğinde devam ettirilir.

Erken tanı ve doğru tedavi modeli neden çok önemli?

Erken tanının önemli olmasının sebebi çocuğun öğrenme kabiliyetinin erken yaşlarda çok hızlı olmasındandır. Yani çocuk olumsuz davranışlarının farkında olmasa bile, davranış terapileri, konuşma terapileri, okuma yazma bozuklukları eğitimleri, okul başarısızlığı, ergoterapi ya da duyu bütünleme gibi çalışmalarla çok daha hızlı yanıt alınabilmektedir.

Yani erken tanı ve doğru eğitim modelinin uygulanmasıyla; olumsuz davranışların düzeltilebildiği, Otizm belirtilerinin azaldığı, konuşmanın sağlanabildiği, Ekolali gibi ses ve kelime tekrarının düzeltilebildiği, DEHB ile ilgili olan hiperaktivite ve dikkat eksikliği konularında düzelme görüldüğü, Disleksi konusunda ciddi gelişmelerin kaydedildiği bilinmelidir.

Destek, değerlendirme ve randevu talebi

Detaylı bilgi için Derincocuk iletişim adreslerinden ya da canlı destek ile değerlendirme ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Derincocuk’tan sevgilerle.

İstanbul Bahçelievler Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İlçeler

Hakkımızda

Eğitim Programları

Ekolali nedir? Teşhis, tedavi ve türleri, konuşma güçlüğü

Derin Çocuk Otizm - ABA terapi - Disleksi - Dil konuşma - Hiperaktivite - Dikkat - Davranış eğitimi ve Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri. Tüm hakları saklıdır.
Otizm - ABA - Dil konuşma - Disleksi - Duyu bütünleme - Hiperaktivite
Call Now ButtonCanlı Destek