Otizm; ABA egitimi; Aba terapi; Disleksi; Dil Konuşma; Dehb; Dikkat eksikliği; Hiperaktivite; Ekolali; Asperger ; Down sendromu; Atipik otizm; Dsm 5 hakkında eğitim veren İstanbul Bahçelievler Yenibosna ve Bağcılar Mahmutbey ilçelerinde iki adet okulu bulunan bir eğitim merkezidir. Ayrıca İstanbul İlçelerinden Bahçelievle, Bağcılar, Bakırköy, Esenler, Bayrampaşa, Güngören, Küçükçekmece ilçelerine ücretsiz servis ve seanslı eğitim desteği vermektedir.

DERİN ÇOCUK ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ

Otizm-ABA-Disleksi-Dil-Konusma-DEHB-Ergoterapi-Duyu-butunleme-Rehabilitasyon

Otizmi, Prof. Dr. Binyamin BİRKAN ve Derin Çocuk iş birliğiyle yeniyoruz…

Otizm nedir, belirtileri, nedenleri, çeşitleri, tedavisi, ABA terapi

İstanbul Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinde bulunan iki Rehabilitasyon Merkezimizde Otizm, ABA eğitimi, Disleksi, Dil konuşma terapisi, konuşma terapisti destek eğitimleri, Hiperaktivite bozukluğu, Dikkat eksikliği, Çocuk Psikolojisi, Okul başarısızlığı, Akran zorbalığı, Aile danışmanlığı, Down sendromu, Asperger, Fizik tedavi ve rehabilitasyon ve evde fizyoterapist hizmetleri ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

2013 yılında İstanbul Bahçelievler ilçesinde ve kurulan Derin Çocuk Otizm ABA Rehabilitasyon Merkezleri, 2. okulunu İstanbul Bağcılar ilçesinde açmıştır.

İstanbul Bahçelievler ve İstanbul Bağcılar ilçelerinde açılan okullardan daha eskiye giden geçmişimiz, özel eğitim alanında yaklaşık 20 yılı bulmaktadır.
Kurucumuzun 2003 yılında Ankara üniversitesi Özel Eğitim Uzman Öğretmenliği mezuniyeti ile başlayan süreç İstanbul’dan önce çeşitli şehirlerde kurulan ortak okullar ile faaliyetlerine başlamıştır.

Otizm, ABA eğitimi, Disleksi, Dil konuşma terapisi, konuşma terapisti desteği, Hiperaktivite bozukluğu, Dikkat eksikliği, Çocuk Psikolojisi, Okul başarısızlığı, Akran zorbalığı gibi konularda çalışmalarımız devam ediyor.
Bahsi geçen farklılık ve engellerle ilgili durumun bir eğitim sorunu değil, sağlık sorunu olduğunun bilincine varılması, toplum sağlığı açısından da çok anlamlı olacaktır.

Derin Çocuk’tan Sevgilerle

İstanbul – Bahçelievler – Yenibosna Şubesi

İstanbul – Bağcılar – Mahmutbey Şubesi

Mahmutbey mahallesi Hacı bostan caddesi, 2. sokak no 21 Bağcılar -İstanbul

DERİN ÇOCUK İNSTAGRAM

DERİN ÇOCUK PİNTEREST

Derin Çocuk Otizm ABA Disleksi Dil konuşma Ergoterapi Duyu bütünleme Down Asperger Rehabilitasyon Merkezleri

Canlı Destek
Exit mobile version